„Šaty dělají člověka“

Obvyklá fráze? Nebo na tom něco bude? 

Jelikož pocházím z Anglie samozřejmě mám svůj názor na českou estetiku oblékání. Nemusím ho zde ventilovat, sám v tom mám mezery. Za posledních 22 let v ČR samozřejmě vnímám vývoj k lepšímu. 

Jako šéf HR v korporacích jsem občas musel řešit stížnosti zahraničního managementu na zdejší návyky. Vím, že jinde v korporacích se to taky občas řeší. 

Kouč bere klienta tak, jaký je, bez předsudků

Nicméně, jako profesionální životní a byznys kouč dnes přistupuji k vnějšímu vzhledu jinak. Kouč bere klienta tak, jaký je, bez předsudků. 

Stává se ale, že způsob oblékání může být součástí řešení situace klienta. Například, když klient má cíli cil zvýšit si sebevědomí nebo změnit vnímání kolegů v práci. Ale ani zde kouč nehodnotí!  

Sandra mě přeměřuje pro úpravu košil

Může se stát, že se svolením klienta řeknu svůj názor, ale spíš budeme společně hledat způsoby, jak klient získá potřebnou zpětnou vazbu a radu a co je ochotný/á pro to udělat, pokud to považuje za užitečné. 

Ovšem jako freelancer, který při schůzkách musí vyzařovat profesionalitu, důvěru a bezpečnost, sám na to musím dbát. 

I proto jsem zašel za Sandrou Klimešovou z Delor International a nechal si upravit košile na míru. Ty košile, které jsem měl v šatníku, ale dnes, po shození 20 kg (o tom někdy jindy), jsou mi veliké. 

Jakou důležitost dáváte vnějšímu vzhledu Vy? 

Let me know what you think!